Chcete se vzdělávat, potřebujete praxi? Zkuste kladenský Dům techniky

25.08.2015 00:00

Jazykové, počítačové nebo specializované vzdělávací a rekvalifikační kurzy akreditované ministerstvem školství. Nejen to zaštiťuje a pořádá Dům techniky, který působí i jako agentura práce. Absolventům škol zprostředkovává praxi na úřadech či státních institucích.

„Kromě vzdělávacích aktivit se specializujeme na agenturní zaměstnávání absolventů škol, kteří dnes nutně potřebují zkušenosti. Ve spolupráci s Úřadem práce v Kladně zabezpečujeme půlroční či roční praxi ve státních institucích, jako jsou například soudy nebo i ministerstva,“ upřesňuje ředitel Domu techniky Zdeněk Procházka.

Pro výuku má Dům techniky k dispozici počítačové učebny, intimnější salonky, ale i kvalitně ozvučený konferenční sál pro zhruba 150 lidí. „V současné době máme i dvě mobilní učebny. Lektor má k dispozici notebooky a veškerou potřebnou audio-video techniku. Může tak přednášet kdekoliv,“ říká Procházka.

Podle něj se i v době ekonomické krize v oblasti vzdělávání nehledí jen na cenu. „Všechny kurzy máme akreditovány ministerstvem školství. A to zakládá nějakou kvalitu, kterou musejí splňovat i samotní lektoři. Semináře vždycky vedou odborníci s mnohaletou praxí.“ Jedním dechem dodává, že se může pochlubit úspěchem v Národní ceně kariérového poradenství 2010. „Na to jsme pyšní. V problematice poradenských činností jsme školili zaměstnance všech 77 úřadů práce z celé republiky.“

Dům techniky Kladno byl zřízen Českým svazem vědeckotechnických společností. Sídlí v něm řada firem od pojišťovny až po kadeřnictví. Nejvýznamnějším nájemníkem je Středočeský vysokoškolský institut.

Zdroj: Kladenské listy,

Zpět